Ferrori, Baymak, Alarko, Demirdöküm kombilerinin özel yetkili teknik servisi olarak her türlü bakım tamir yedek parça sorununuza çözüm üretebilmekteyiz.
Ferroli Kombi A01 Hata Kodu:
Bu arıza cihazın ateşleme yapmadığını gösterir. Gazın cihaza gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Eğer gaz geliyorsa ateşleme elektrodu, gaz valfi veya anakart arıza olabilir. Teknik servis arkadaşların cihazı yerinde kontrol etmesi gerekir.
Ferroli Kombi A02 Hata Kodu:
Bu arıza cihazın brülörü kapalı sinyali verirken alev var arızasıdır. Kullanıcının yapabileceği birşey yoktur. Teknik servis personelinin kontrol etmesi gerekir.
Ferroli Kombi A03 Hata Kodu:
Cihazın sıcaklığı aşırı yükseldiğinde bu arıza kodu ortaya çıkar. Tüm petek vanalarının açık olduğu görülmelidir. Petekler açık olduğu halde arıza düzelmiyorsa cihazın 3 yollu vanasında, devir daim pompasında veya eşanjörü gibi birçok parçada sorun olabilir. Arızalı parçanın net teşhisi için servis personeli cihazı yerinde görmelidir.
Ferroli Kombi F04 Hata Kodu:
Cihazda kart arızası olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Teknik servis personeli cihazı kontrol etmelidir.
Ferroli Kombi F05 Hata Kodu:
Cihazda fan veya kart arızası oduğu anlamına gelen arıza kodudur. Teknik servis personeli cihazı kontrol etmelidir.
Ferroli Kombi A06 Hata Kodu:
Cihazda yetersiz alev oluştuğunda bu arıza kodu ortaya çıkar. Teknik servis personeli cihazı kontrol etmelidir.
Ferroli Kombi F07 Hata Kodu:
Cihazın kart arızası olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi A09 Hata Kodu:
Cihazın gaz valfinde arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi F10 Hata Kodu:
Çıkış NTC sensörünün arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Sensörün yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Ferroli Kombi F11 Hata Kodu:
Sıcak Su NTC sensörünün arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Sensörün yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Ferroli Kombi F14 Hata Kodu:
Çıkış NTC sensörünün arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Sensörün yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Ferroli Kombi A16 Hata Kodu:
Cihazın gaz valfinde arıza olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi F20 Hata Kodu:
Cihazın yanma problemi olduğunu gösterir. Cihazın yerinde kontrol edilmesi gerekir.
Ferroli Kombi A21 Hata Kodu:
Cihazın yanma problemi olduğunu gösterir. Cihazın yerinde kontrol edilmesi gerekir.
Ferroli Kombi A23 Hata Kodu:
Cihazın kart arızası olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Voltajın kontrol edilmesi gerekir. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi A24 Hata Kodu:
Cihazın kart arızası olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Voltajın kontrol edilmesi gerekir. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi F34 Hata Kodu:
Cihaza gelen voltajın düşük olduğu anlamına gelir. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi F35 Hata Kodu:
Cihaza gelen frekansta arıza olduğu anlamına gelir. Cihazın yerinde görülmesi gerekir.
Ferroli Kombi F37 Hata Kodu:
Cihazın su basıncının 1.5 bara ayarlanması gerekir .Sorun hala düzelmedi ise teknik servis personelinin cihazı kontrol etmesi gerekir.
Baymak E01 Arıza Kodu: Baymak Kombi Arıza Kodları içinde en çok karşılaşılan arızadır. Bu uyarı cihazda gazın olmadığını belirtir. Öncelikle gazınızın olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Resetleme yaptıktan sonra sorun düzelmez ise cihazın elektronik kartı veya gaz valfi sorunlu olabilir. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.
Baymak E02 Arıza Kodu: Aşırı ısınma uyarı kodudur. Cihazda yüksek ısıya karşı koruma sağlayan termostat arızalı ise bu uyarı kodu çıkar. Resetleme ile arıza çözüme kavuşamadığı için Ankara Baymak Kombi Servisi olarak bizi aramalısınız.
Baymak E03 Arıza Kodu: Bu uyarı kodunu bacalı kombilerde alıyorsanız baca emniyet sensöründen kaynaklı olarak ekrana çıkar. Baca çekişi iyi olmadığı durumlarda elektronik kart bu uyarıyı ekrana verir. Hermetik kombilerde ise hava yoluyla ilgili soruna işaret eder. Fanınız kirli olabilir,hava proestatında sıkıntı olabilir. Bunların haricinde elektronik kartta da sorun olabilir. Servis personelinin arızayı yerinde çözmesi gerekir.
Baymak E05 Arıza Kodu : Bu kod cihazınızdaki ısıtma devresi ntc sensörünün arızalanması anlamına gelir. Ekran üzerinde Baymak kombi E05 hatası ekranda belirdiği zaman servisimizi aramalısınız. Sensör arızası servis tarafından yenisi takılarak çözüme kavuşturulur.
Baymak E06 Arıza Kodu : Bu kod ekranda göründüğü zaman kullanma suyu ntc sensörü arızası anlaşılmalıdır. Baymak kombi E06 hatası çözümü Baymak Kombi Servisi tarafından yapılmalıdır. Servis sensörün değişimini veya tamirini gerçekleştirmelidir.
Baymak E10 Arıza Kodu : Baymak kombinizin ekranında bu kodu gördüğünüz zaman kombinizde su basıncını kontrol etmelisiniz. Suyu azalan kombiye doldurma musluğu vasıtasıyla 1,5 bara kadar su veriniz. Cihazınız su almıyorsa doldurma musluğunda da arıza olma ihtimali vardır. Sorunu çözüme kavuşturamadığınzda servisi aramalısınız.
Baymak E25 Arıza Kodu : Bu kod maksimum sıcaklık anlamına gelmektedir. Çoklu arıza olduğu için birçok sebebi olabilir. Sirkülasyon pompası çalışmadığı için meydana gelebilir. Cihaz içinde tıkanıklık veya peteklerin tıkanması da sebebiyet verebilir. Baymak E25 hatası çözümü için servisimiz incelemelidir.
Baymak E35 Arıza Kodu : E01 anlamına da gelen arıza kodudur. Alevin olmadığını anlatır. Gazınız açıksa ve arıza devam ediyorsa Baymak E35 hatası çözümü için firmamızı aramalısınız.
Demirdöküm Aden F0 Arıza Kodu
Kombide su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinize 1,5 bara kadar su veriniz. Arıza çözümü sağlanmaz ise servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden F1 Arıza Kodu
Termostat aşırı ısı algıladığında ortaya çıkan arıza kodudur. Termostat da arıza olabileceği gibi cihazda farklı arızalar da olmuş olabilir. Devirdaim tulumbası sıkışmış olabilir veya cihazınız da ısı birikmesi meydana gelmiş olabilir. Arızanın tam çözümü için servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden F2 Arıza Kodu
Sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden F4 Arıza Kodu
Alev algılama sorunudur. Cihazınız alev oluşturmuyorsa gazın geldiğini kontrol ediniz. Sorun devam ediyorsa birkaç sebebi olabilir. Gaz grubu, ateşleme elektrotu veya kartınızda sorun olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden F5/F6 Arıza Kodu
Cihazın hava akışında sorun olduğunu gösterir. Baca sensöründe veya hava prosestatında arıza meydana gelmiş olabilir. Cihazınızın fanında kirlenme olma olasılığı da yüksektir. Çoklu arıza olduğundan kesin çözüm için servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden OC Arıza Kodu
Cihazın hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Cihazınızı resetleyiniz. Sorun düzelmediği taktirde servisimizi aramalısınız.
Demirdöküm Aden CC Arıza Kodu
Baca sensörünün iptal edildiğini gösteren arıza kodudur. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.